בא לשכונה חתול חדש
בא לשכונה חתול חדש
בא לשכונה חתול חדש

בא לשכונה חתול חדש


ד״ר פול סלון וצוות המומחים של רויאל קנין ישראל


הגעה של גור חתולים חדש לבית שכבר גדלות בו חיות מחמד היא אירוע נפלא ומרגש. עם זאת, כדי להבטיח דו קיום הרמוני בין בני המשפחה הפרוותיים שלנו, אנחנו חייבים לנווט ביניהם בעדינות ובזהירות >>

 

אין דבר שמחמם את הלב יותר מאחווה פרוותית ואינטראקציות שובבות בין חיות מחמד שגרות בבית אחד. החלטתם לאמץ גור חתולים חדש ויש לכם חיות נוספות בבית? אושר גדול! אבל זכרו שהדינמיקה בין גור חתולים לבין חיות מחמד האחרות שלכם, בין שמדובר בחתול נוסף או בכלב, דורשת תשומת לב וזהירות, בעיקר בימים הראשונים.

 

תנו כבוד לוותיקים

לפני הכול, כדאי לדעת שבעלי החיים שכבר גרים אתכם בבית מרגישים שהם בעלי השליטה. לכן שימו לב שאתם לא פוגעים בהרגלים שלהם, ולא מפגינים העדפה בולטת לגור החדש, כדי שהאחרים לא ירגישו נטושים.

אפשרו לחיות שגרות בבית להריח את גור החתולים החדש ולהכיר אותו, תחת השגחה, ו כדי להפחית את הסיכון לתגובות תוקפניות, התחילו את תהליך ההיכרות ביניהם בהדרגה ובסבלנות.


לגור עם כלב

אם יש לכם כלב בבית, עליכם לפקח על כל אינטראקציה בינו לבין גור החתולים החדש. למפגש הראשון, בחרו חדר עם מקומות מסתור, כדי שגור החתולים ירגיש בטוח, ושמרו את הכלב קשור ברצועה. תוכלו למשל להניח את הגור החדש בתוך המנשא שלו, ולאפשר לכלב להריח אותו מבעד למנשא.

אין טעם לזרז את התהליך. אל תכפו מגע בין הכלב לבין גור החתולים, אלא המתינו ששניהם יתרגלו זה לזה מעצמם. אם הכלב שלכם כבר מכיר חתולים ואוהב אותם, התהליך יהיה קל ופשוט יותר.

 

לגור עם חתול

באופן כללי, רוב החתולים יכולים לחיות יחד באושר באותו בית, כל עוד הצרכים הסביבתיים שלהם מסופקים. אך כאשר הטריטוריה של חתול אחד פוגעת בהתנהלות היומיומית של חתול אחר, עלולות להופיע בעיות התנהגות.

אם כבר יש לכם חתול בבית, הקפידו להציג את גור החתולים החדש בזהירות ובהדרגה. למרבה המזל, חתולים בוגרים נוטים לקבל גורי חתולים בצורה טובה יותר מכפי שהם מקבלים חתולים בוגרים אחרים.

ודאו שיש לחתולים אזור בטוח או מרחב שאליו יוכלו לברוח אם ירגישו לא בטוחים. חשוב לספק מספר מקומות מסתור ומקומות אפשריים למנוחה בגבהים שונים ברחבי הבית.

כדי למנוע מתח בין הגור החדש לבין החתול הוותיק, ודאו שלכל חתול יש אפשרות לבצע את כל הפעילויות היומיומיות שלו (אכילה, שתייה, מתן צרכים ושינה) ללא עימותים וללא תחרות.

ספקו לכל חתול קערות מזון ומים משלו, ואל תנסו להאכיל אותם זה ליד זה, משום שאכילה אינה התנהגות חברתית אצל חתולים, והאכלה משותפת עלולה להיות מלחיצה מאוד עבורם. כמו כן, דאגו לכל אחד מהם לאזורי שינה נפרדים, לצעצועים נפרדים ולארגזי צרכים נפרדים, משום שהם לא ירצו לחלוק.

כדאי למקם את קערות האוכל והשתייה ואת ארגזי הצרכים במספר מקומות בבית וגם ליצור אזורי מנוחה באזורים שונים. באופן הזה תוכלו להגדיל את יכולת הגישה של כל חתול לטריטוריה שלו ולהפחית עימותים פוטנציאליים הנובעים מתחרות

כשאתם מביאים גור חתולים חדש לבית שכבר יש בו חיות מחמד, ערכו את תהליך ההיכרות בינו הגור החדש לחיות המחמד הוותיקות בהדרגה ותחת השגחה, והיו מודעים מאוד לתגובותיהן.

זכרו שכל אחת מחיות המחמד שלכם היא אינדיבידואל, ויש חיות שיהיו ידידותיות יותר לחיות אחרות מאשר אחרות. היו סבלניים והתמידו בתהליך ההיכרות. לעיתים אורך זמן עד שהן מתרגלות זו לזו, וחשוב לא להתייאש אם יש נסיגות.

תנו לגור החתולים לפגוש את שאר בני המשפחה והחברים הוותיקים בשלבים, בסופו של דבר הם יחיו יחד בהרמוניה, ותגלו שכמו במקרים רבים, גם במקרה הזה – הסבלנות משתלמת.


בא לשכונה חתול חדש
הפעם הראשונה אצל וטרינר
הפעם הראשונה אצל וטרינרמאמרים / תזונה ובריאות
הפעם הראשונה אצל וטרינר מעקב בריאותי שוטף במרפאה וטרינרית היא חלק משגרת חייו של...
פיני הפקינז לא יבלה את החורף בכלביה
פיני הפקינז לא יבלה את החורף בכלביהמאמרים / אימוץ
גם פיני הפקינז החתיך מצא בית חם ואוהב והכל בזכות יד 4 פיני הוא...
צועדים עם ההולכים על 4
צועדים עם ההולכים על 4מאמרים / אימוץ
כשחם, החוץ קורא לנו לקפוץ בקלילות מהספה, והכלבים שלנו זוכים לטיולים ארוכים ומפנקים כשקר...