לאכול, לשחק, לאהוב
לאכול, לשחק, לאהוב
לאכול, לשחק, לאהוב

לאכול, לשחק, לאהוב |


ד״ר פול סלון וצוות המומחים של רויאל קנין |


ממשחקים אינטראקטיביים עד תרגילי כושר, כך תספקו לגור החתולים שלכם את התנאים האופטימליים לחיים מספקים, מעשירים ומאושרים >

 

אימוץ גור חתולים חדש הוא חוויה קסומה, אבל כדי להבטיח לו אושר ורווחה, עליכם לספק עוד כמה דברים מעבר לציוד הבסיסי. החבר הקטן והפרוותי שלכם הוא יצור סקרן ואנרגטי, וכשהוא לא ישן, תגלו שהוא מתעניין בעיקר במשחק, טיפוח, אכילה ודורש לתשומת לב.

איך תעניקו לו את מה שהוא צריך? בדיוק כך:

 

אל תפריעו לגור כשהוא ישן

גור החתולים שלכם פעיל בעיקר בשעות הבוקר המוקדמות ועם רדת הערב. את שאר שעות היממה (בין 13 ל – 16 שעות) הוא יבלה בעיקר בשינה. בזמן השינה מופרשים הורמונים החיוניים להתפתחותו של הגור ומתחזקת המערכת החיסונית שלו. אז אל תפריעו לו בזמן שהוא ישן.

הכינו עבורו מספר מקומות נעימים ושקטים שבהם הוא יכול לישון. פזרו מצעים נוחים ויבשים במספר אזורים בבית, באזורים שקטים שאין בהם הרבה תנועה, אך לא הרחק מלב הבית.

 

שחקו עם הגור משחקים אינטראקטיביים

משחק משותף יחזק מאד את הקשר ביניכם, יתרום לתחושת ההנאה והרווחה שלו, ויעודד אותו לסגל התנהגות חיובית. מעבר לכך, המשחק מפתח את היכולות הפיזיות והקוגניטיביות של הגור, ומאפשר לו לתעל את האנרגיה שלו.

תוכלו לגרות את החתלתול לשחק על ידי תנועות מהירות ושימוש בחפצים קטנים וצעצועים בעלי מרקמים מורכבים שמספקים תחושה של טרף. הצעצועים הטובים ביותר הם אלה שיגרמו לגור לחקות פעולות הקשורות בהתנהגות טורפת, כמו התגנבות, הזדקפות, הסתערות, התגוששות, כיפוף והקשתת צוואר.

שחקו עם הגור כשהוא נינוח ומחפש אינטראקציה אנושית, השתמשו במגוון צעצועים ייעודיים ולא בידיים וברגליים שלכם, ואם הוא נעשה נסער ומתחיל לנשוך או לשרוט, הפסיקו מיד את המשחק.

 

עודדו את הגור לסגל את התנהגות האכילה הטבעית לו

חתולים הם טורפים, והאינסטינקט הטבעי שלהם הוא לצוד את המזון. בעזרת שיטות האכלה שונות וגיוון של המזון תוכלו להעשיר את חוויות ההאכלה של הגור שלכם ולתרום לרווחתו הכללית.

דרך מצוינת אחת היא להסתיר אוכל במספר מקומות בבית ולשחק עם הגור משחקי האכלה מאתגרים, כדי לעודד אותו לחקור את סביבתו ולהתאמץ כדי להשיג את מזונו.

דרך נוספת היא לגוון את המזון עצמו, ולהציע לגור מזונות בעלי מרקמים, ניחוחות וטעמים שונים, כדי לתת מענה להתנהגות האינסטינקטיבית הטבעית של חתולים (שאבותיהם הפראיים נהנו ממקורות מזון שונים).

כדי לגוון מרקמים ניתן לערבב מזון רטוב עם יבש , בהתאם להנחיות ההאכלה של הגור. השילוב תורם לא רק ליצירת חווית אכילה מעניינת, אלא גם לבריאותו של הגור, שכן לכל סוג מזון יש יתרונות אחרים.

המזון היבש, למשל, תורם להפחתת רובד החיידקים בשיניים, והמזון הרטוב מגביר באופן טבעי את צריכת המים היומית, עוזר לדלל את השתן וכך תורם לבריאות מערכת השתן, ומייצר תחושת שובע שמסייעת בשמירה על משקל אידיאלי.

כציידים של חיות קטנות, מערכת העיכול של חתולים מותאמת למספר רב של ארוחות קטנות על פני היממה. על כן, הגישו לגור הרבה מנות קטנות על פני כל היום. היצמדו למנה היומית המומלצת בהתאם להוראות שעל גבי האריזה, כדי לא לגרום לעומס יתר על מערכת העיכול של הגור, וכדי למנוע עודף משקל ובעיות בריאותיות.

 

עודדו את הגור לבצע פעילות גופנית

ואם מדברים על משקל, אז נקודה נוספת חשובה היא עידוד לפעילות גופנית. פעילות היא הבסיס לחיטוב שרירי הגור ולשמירה על עצמות חזקות ועל משקל גוף בריא, והיא גם דרך טובה להשיג את הגירוי המנטלי שהגור זקוק לו לטובת בריאותו ורווחתו.

התרגילים המועדפים הם אלם שמאפשרים לו לרוץ, לטפס, להתיישב, לקפוץ, להסתער, לחדד טפרים ולשחק עם חפצים ניידים, תלויים או מתגלגלים (כדור נייר, צעצועים, כדור קשיח עם פעמון וכו').

ודאו שיש לגור מקום מתאים להתרוצץ בו. שלבו בחלל הבית צעצועים, חפצים ורהיטים גבוהים כמו מתקני טיפוס, ארונות, מדפים ושולחנות, ועודדו אותו לקפוץ עליהם ולשחק בהם. 

 

אפשרו לגור לטפס גבוה

גורי חתולים נהנים להיות מעל פני הקרקע, שם הם מרגישים בטוחים יותר ויכולים להתבונן בקלות רבה על סביבתם. מעבר לכך, כשהם נמצאים בגובה הפנים שלכם הם יכולים להתחכך בכם ולהרגיש שווים לכם.

תוכלו לגרום לגור שלכם סיפוק רב אם תיצרו בכל חדר בבית אזור מוגבה שעליו הוא יוכל לטפס, לשבת, להביט על כולם מגבוה, ואפילו לישון ולנוח.המפתח לחיים תוססים ומאושרים של גור החתולים שלכם, טמון בשילוב של אהבה, מעורבות וטיפול שמעורר את האינסטינקטים הטבעיים שלו. כבדו את זמני המנוחה והשינה של הגור, השקיעו במשחק אינטראקטיבי, אתגרו וגרו אותו להתאמץ ולהזיז את הגוף. כך תייצרו עבורו חוויות חיוביות, תמלאו את צרכיו הפיזיים והנפשיים ותבנו אתו חברות מתמשכת.

וזכרו! כל חתלתול הוא אחד, יחיד ומיוחד, ולכל אחד העדפות משלו. על ידי התבוננות ומענה לצרכיו המתפתחים תוכלו להעשיר את חייו ולהבטיח לו חיים טובים ומאושרים.

לאכול, לשחק, לאהוב
כמה עולה לאמץ כלב?
כמה עולה לאמץ כלב?מאמרים / אימוץ
אין לטעות ולחשוב כי ההוצאות הכרוכות בגידול כלב מסתכמות במזון. כלב מגיע עם הוצאות...
לאכול או לא לאכול?
לאכול או לא לאכול?מאמרים / תזונה ובריאות
לאכול או לא לאכול? | ד״ר פול סלון וצוות המומחים של רויאל קנין ישראל...
כך תתכוננו לביקור הראשון אצל ווטרינר
כך תתכוננו לביקור הראשון אצל ווטרינרמאמרים / תזונה ובריאות
ביקור רופא | ד״ר פול סלון, מנהל הקשרים המדעיים של חברת רויאל קנין |...