איך לארגן ולהכין את הבית לגור כלבים חדש
איך לארגן ולהכין את הבית לגור כלבים חדש
איך לארגן ולהכין את הבית לגור כלבים חדש

מתכוננים לגור |

ד״ר פול סלון, מנהל הקשרים המדעיים של חברת רויאל קנין |


בואו של גור כלבים חדש הביתה הוא אירוע מרגש ומחמם לב לכל בני המשפחה, אך הוא מחייב היערכות מוקדמת והצטיידות מראש. איך להתכונן ובמה לאבזר את הבית כדי לערוך לבן המשפחה החדש קבלת פנים מושלמת?

 

החלטתם לאמץ גור כלבים חדש? איזה כיף לכם! כשהוא יגיע לראשונה הביתה, מובטחת לכם ולכל בני המשפחה חוויה חד פעמית שהיא כול כולה חגיגה פרוותית מופלאה שמחממת את הלב.

כדי להבטיח לגור הקטן חוויה חיובית ונעימה שתאפשר לו להרגיש בטוח ולהסתגל במהירות לביתו, חשוב להצטייד מראש, לארגן את הבית ולהיערך לבואו מבעוד מועד.

 

ארגון המרחב בבית

כדי לארגן את המרחב בבית לבואו של הגור החדש, כדאי להקצות לו מראש מקום משלו, כדי לעזור לו להסתגל במהירות ולחוש בטוח ומוגן. בחרו עבורו מקום מרבץ שקט ונקי באזור פינתי, הגדירו אזור לקערות המזון והמים ודאגו לאבטח את הסביבה.

 

ציוד ופריטי חובה

·      שתי קערות נירוסטה - הצטיידו בקערה אחת לאוכל ושנייה למים. למה נירוסטה? כי היא קלה לניקוי ומספקת משטח בטוח לארוחות.

 

·      מזון בריאותי מותאם לגורי כלבים - הצטיידו אך ורק מזון המיועד לגורי כלבים, המותאם לגילו הצעיר של הגור, לגודלו ולאורח חייו. רצוי מאוד להיוועץ בווטרינר, ולבקש הדרכה לגבי המזון הטוב ביותר עבור הגור שלכם.


·      קולר ורצועה – שני פריטי חובה שהכרחיים לטיולים ופעילויות מחוץ לבית, ומסייעים לשמירה על בטיחות ולבקרה על הגור. וודאו שהקולר והרצועה מתאימים לגור שלכם.


·      מרבץ לשינה ומנוחה –באזור השינה והמנוחה שהקצתם לגור, הניחו מרבץ רך ונעים. בחרו במרבץ או במיטה שמתאימה לגודל הגור, קלה לניקוי ולשטיפה במכונת כביסה.


·      מברשת לפרווה - שימו לב שאתם בוחרים מברשת שמתאימה לסוג הפרווה ולגודל הגור שלכם. טיפוח קבוע עוזר לשמור על פרווה בריאה ומבריקה ובנוסף הוא מחזק את הקשר ביניכם לבין הגור.

 

·      צעצועים לגורים – קיימים בשוק מגוון צעצועים המיועדים לגורים ובטוחים עבורם לשימוש. הצעצועים משעשעים את הגור ועוזרים לגירוי המנטלי הדרוש לו. עבור גור קטן כדאי להצטייד בצעצועי לעיסה ובצעצועים אינטראקטיביים למשחק משותף.

 

בטיחות בבית ובחצר

·      הרחיקו חפצים שבירים חדים ואבטחו אותם

·      מנעו מהגור גישה לחומרי ניקוי והדברה או לחומרים אחרים שעלולים להזיק לו

·      אם יש לכם חצר בבית, חשוב שתכירו את צמחים הרעילים, עקרו אותם או מנעו גישה אליהם (כדאי לבקש "רשימה שחורה" של צמחים רעילים מהווטרינר).

·      אבטחו את החצר בגדר ובשער ננעל והתקינו עליו שלט "כלב בחצר". כך תוכלו לספק לגור אזור משחק מאובטח, ותמנעו ממנו לנדוד.

 

הכנת הילדים למפגש הראשון עם הגור

·      הסבירו לילדים שלגור יש שמיעה מעולה ואין צורך לצעוק. יש לקרוא לו בשמו בקול רך כדי לא להפחידו.

·      השגיחו על הגור בעת מפגש עם ילדים צעירים, משם שהם עשויים לעשות תנועות פתאומיות ומגושמות שעלולות להבהיל את הגור ולהחליץ אותו.

·      בקשו מהילדים לשבת, ולתת לגור לגשת אליהם.

·      על מנת שהילדים ירגישו אחריות לגור החדש, שוחחו יחד איתם על המטלות הקשורות לגור (זמני ההאכלה, החלפת המים, הוצאת הגור לטיול וכדומה)

 

היום הראשון בבית

ביום הראשון שבו הגור מגיע הביתה, הגבילו את הגישה של הגור לאזורים שבהם המשפחה מבלה את רוב זמנה, כדי למנוע ממנו הצפה.

אפשרו לו לחקור את סביבתו ולהכיר אותה, תחת השגחה ופיקוח, ותגלו שבתוך יום או יומיים הוא כבר מצליח להסתגל לביתו החדש ובוחר בעצמו את המקומות המועדפים עליו.

על ידי היערכות נכונה, ארגון הבית בצורה מותאמת והצטיידות מראש בכל הדרוש, תבטיחו לגור החדש שלכם כניסה חמה, נעימה ובטוחה, ותכינו את הבסיס למערכת יחסים מופלאה וארוכת שנים עם בן המשפחה החדש שלכם.

 

בהצלחה!

איך לארגן ולהכין את הבית לגור כלבים חדש
כך תתכוננו לביקור הראשון אצל ווטרינר
כך תתכוננו לביקור הראשון אצל ווטרינרמאמרים / תזונה ובריאות
ביקור רופא | ד״ר פול סלון, מנהל הקשרים המדעיים של חברת רויאל קנין |...
תזונה- כל מה שחשוב לדעת
תזונה- כל מה שחשוב לדעתמאמרים / תזונה ובריאות
מנות ראשונות | ד״ר פול סלון, מנהל הקשריים המדעיים בחברת רויאל קנין | כמו...
הפעם הראשונה אצל וטרינר
הפעם הראשונה אצל וטרינרמאמרים / תזונה ובריאות
הפעם הראשונה אצל וטרינר מעקב בריאותי שוטף במרפאה וטרינרית היא חלק משגרת חייו של...